8 patarimai, kaip įsirengti namus už nedidelį biudžetą

Dauguma žmonių mano, kad norint gražiai įsirengti namus reikia nemažai į juos investuoti. Tačiau tai nėra tiesa. Kartais tiesiog užtenka atnaujinti tik tam tikras detales, esančias Jūsų aplinkoje, kurios gali suteikti namams kitokios nuotaikos. Šiame straipsnyje būtent ir aptarsime įvairius patarimus apie įsirengimą ir namų atnaujinimą su nedideliu biudžetu. 

 

 

 

 

1. Nereikalingų daiktų išvalymas

Visų pirma, visada yra verta pagalvoti apie nereikalingus daiktus esančius Jūsų namuose. Galbūt dabar yra pats laikas atsisveikinti su jau gan pabodusiais ir galbūt nusistovėjusiais daiktais, kurie nebeturi jokios naudos. Nereikalingų daiktų išvalymas ne tik suteiks namams naujos energijos, bet ir paruoš juos naujiems įspūdžiams.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 4

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

 

2. Grindys

Įrenginėjant naujus namus arba keičiant jų aplinką, žmonės dažnai nepagalvoja, jog grindys yra vienos svarbiausių namų detalių. Be to, neišleidžiant daug pinigų, grindų dangą galima atnaujinti keliais nebrangiais būdais. Pavyzdžiui, grindis galima iš naujo alyvuoti, jas perdažyti ar tiesiog užkloti kilimine danga. Taip pat galima iškloti naują laminatą ar surenkamą vinilinę grindų dangą, o skirtingų spalvų panaudojimas ir formų grindjuostės akcentuos Jūsų būsto pasirinktą stilistiką.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 3

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

3. Spalvos 

Spalvos gali suteikti unikalią atmosferą Jūsų namams. Pavyzdžiui, jei Jums labiau patinka plačios erdvės, galbūt verta pagalvoti apie šviesaus kolorito spalvas, kurios ne tik pakels nuotaiką, bet ir suteiks patalpoms švarumo ir lengvumo. O jei mąstote apie bohemišką stilių savo namuose, būtų verta parinkti tamsias spalvas, kurios suteiks paslaptingumo. 

Jei Jūsų namų sienos dažytos, gabūt užteks tik pakeisti jų spalvą. O jei esate linkę prie tapetų, tada būtų verta pamąstyti apie naujus. Keli naujų tapetų ritiniai akimirksniu atgaivins Jūsų namus.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 2

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

4. Seni daiktai 

Kartais labai sunku atsisveikinti su senais daiktais, kurie vyravo Jūsų namuose metų metus. Jie ne tik gali virsti Jūsų istorijos dalimi, bet gali ir kaupti nemažai sentimentalių prisiminimų. Tokiu atveju galite pagalvoti apie senų daiktų atnaujinimą. Pavyzdžiui, jei turite jau gan nusistovėjusią sofą, galbūt verta ją tiesiog šiek tiek atšviežinti. Ją galima aptraukti nauju audiniu arba pasiūti didelį užklotą, kurį galėsite keisti atėjus skirtingiems sezonams. Taip ne tik sutaupysite, bet ir suteiksite namams įvairumo.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

5. Šviestuvai 

Dažnai žmonės mano, kad įsirenginėjant namus užtenka tik kelių šviestuvų, kurie yra reikalingi tik tam, kad atėjus vakarui namuose nebūtų tamsu. Tačiau šviestuvai gali būti panaudojami ir kaip unikalios interjero detalės, kurios gali suteikti namams įvairiapusiškumo. Beje, skirtingų dydžių šviestuvai gali suteikti jaukią atmosferą Jūsų namams. 

Dideliuose apdailos medžiagų prekybos salonuose galima rasti labai nebrangių, bet tuo pačiu funkcionalių šviestuvų. O jei nenorite keisti senų šviestuvų, galite pasvarstyti apie šviestuvo gaubtą, kurį galėtumėte aptraukti nauju dieninės užuolaidos audiniu. 

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 5

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

6. Rankdarbiai ir aksesuarai

Jei norite suteikti asmenybės ir originalumo savo namams, tai pintų virvių aksesuarai svyrantiems augalams, rankomis megzti storų siūlų pledai ar ryškiomis spalvomis siuvinėtos pagalvės su augalų ir gyvūnų motyvais, gali suteikti Jūsų namams nepakartojamą įspūdį. Jei neįperkate garsaus menininko darbo ar reprodukcijos, puikiausiai savo meninius sugebėjimus galite atskleisti piešiant ar tapant paveikslus, kuriuos galėtumėte panaudoti skirtingose namų vietose. O jei mėgstate gėles, verta būtų pagalvoti apie vazonų papuošimą dekupažo technika.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 6

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

7. Kilimai

Kilimų raštų ir kainų įvairovė yra labai gausi. Na, o kilimų galima rasti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir sodo ar namų apyvokos prekių parduotuvėse bei internete. Įvairių raštų kilimas pakels nuotaiką, o subtilūs raštai suteiks solidumo. Taip pat geometriniai motyvai kilimuose suteiks namams dinamiškumo, o klasikiniai raštai prikels Jūsų namus romantikai.

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 7

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

 8. Užuolaidos

Įsirenginėjant namus užuolaidos dažnai būna paskutinė detalė, kuri užpildo gyvenamą aplinką. Priklausomai nuo jų raštų, užuolaidų kainos dažnai svyruoja. Pasirinkus dienines užuolaidas kaip foną, naktines užuolaidas galima naudoti tik kaip namų dekorą. Specializuotoje audinių parduotuvėje galima atrasti įvairių likučių iš itin gražaus naktinio audinio, kuriuos galima sujungti panaudojant dekoratyvinę juostelę su kitos spalvos ar faktūros audiniais norint išgauti išskirtinį grožį. 

8 patarimai kaip isirengti namus uz nedideli biudzeta 1

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

Taigi norint gražiai įsirengti namus dažnai nereikia daug į juos investuoti. Kartais užtenka panaudoti savo kūrybiškumą ir originalias idėjas suteikiant Jūsų namams išskirtinumo ir asmeninio braižo.

  • Dalintis!