8 patarimai, kaip įsirengti namus už nedidelį biudžetą

Dauguma žmonių mano, kad norint gražiai įsirengti namus reikia nemažai į juos investuoti. Tačiau tai nėra tiesa. Kartais tiesiog užtenka atnaujinti tik tam tikras detales, esančias Jūsų aplinkoje, kurios gali suteikti namams kitokios nuotaikos. Todėl šiame straipsnyje aptarsime skirtingus patarimus, kaip galite įsirengti arba atnaujinti namus už nedidelį biudžetą. 

 

 

 

 

1. Nereikalingų daiktų išvalymas

Visų pirma, yra verta pagalvoti apie nereikalingus daiktus esančius Jūsų namuose. Galbūt dabar yra pats laikas atsisveikinti su jau gan pabodusiais ir galbūt nusistovėjusiais daiktais, kurie nebeturi jokios naudos. Nereikalingų daiktų išvalymas ne tik suteiks namams naujos energijos, bet taip pat juos paruoš naujiems įspūdžiams.

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

 

2. Grindys

Įrenginėjant naujus namus arba keičiant jų aplinką žmonės dažnai nepagalvoja, kad grindys yra vienos svarbiausių namų detalių. Neišleidžiant daug pinigų grindų dangą galima atnaujinti keliais būdais. Pavyzdžiui, grindis galima iš naujo alyvuoti, jas perdažyti ar tiesiog užkloti kilimine danga. Taip pat galima iškloti naują laminatą ar surenkamą vinilinę grindų dangą. O skirtingų spalvų ir formų grindjuostės akcentuos Jūsų būsto pasirinktą stilistiką. 

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

3. Spalvos 

Spalvos gali suteikti skirtingą atmosferą Jūsų namams. Pavyzdžiui, jei Jums labiau patinka plačios erdvės, galbūt verta pagalvoti apie šviesių koloritų spalvas, kurios ne tik pakels nuotaiką, bet taip pat suteiks patalpoms švarumo ir lengvumo. O jei mąstote apie bohemišką stilių savo namuose, galbūt verta pasirinkti tamsias spalvas, kurios suteiks paslaptingumo. 

Jei Jūsų namų sienos dažytos, gabūt užteks tik pakeisti jų spalvą. O jei esate linkę prie tapetų, galbūt verta pamąstyti apie naujus. Keli naujų tapetų rulonai akimirksniu atgaivins Jūsų namus.

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

4. Seni daiktai 

Kartais labai sunku atsisveikinti su senais daiktai, kurie vyravo Jūsų namuose metų metus. Jie ne tik gali virsti Jūsų istorijos dalimi, bet taip pat kaupti nemažai sentimentalių prisiminimų. Tokiu atveju galite pagalvoti apie senų daiktų panaudojimą naujai. Pavyzdžiui, jei turite jau gan nusistovėjusią sofą, galbūt verta ją tiesiog šiek tiek atšviežinti. Ją galima pertraukti nauju audiniu arba pasiūti didelį užklotą, kurį galėsite keisti atėjus skirtingiems sezonams. Taip ne tik sutaupysite, bet taip pat suteiksite namams įvairumo.

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia

5. Šviestuvai 

Dažnai žmonės mano, kad įsirenginėjant namus užtenka tik kelių šviestuvų, kurie yra reikalingi tik tam, kad atėjus vakarui namuose nebūtų tamsu. Tačiau šviestuvai gali būti panaudojami ir kaip aksesuarai, kurie gali suteikti namams įvairios nuotaikos. Taip pat skirtingų dydžių šviestuvai, įvairiose kambarių vietose, gali suteikti jaukią atmosferą Jūsų namams. 

Dideliuose apdailos medžiagų prekybos salonuose galima rasti labai nebrangių, bet tuo pačiu funkcionalių šviestuvų. O jei nenorite keisti senų šviestuvų, galbūt galite pasvarstyti apie šviestuvo gaubtą, kurį galėtumėte aptraukti nauju dieninės užuolaidos audiniu. 

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

6. Rankdarbiai ir aksesuarai

Jei norite suteikti asmenybės ir originalumo savo namams, tai pintų virvių aksesuarai svyrantiems augalams, rankomis megzti storų siūlų pledai ar ryškiomis spalvomis siuvinėtos pagalvės su augalų ir gyvūnų motyvais gali suteikti Jūsų namams nepakartojamą įspūdį. Jei neįperkate garsaus menininko darbo ar reprodukcijos, puikiausiai savo meninius sugebėjimus galite atskleisti piešiant ar tapant paveikslus, kuriuos galėtumėte panaudoti skirtingose namų vietose. O jei mėgstate gėles, galbūt verta pagalvoti apie vazonų papuošimą dekupažo technika.

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

7. Kilimai

Kilimų raštų ir kainų įvairovė yra labai didelė. Juos galima rasti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet taip pat sodo ir namų apyvokos prekių parduotuvėse ar internete. Įvairių raštų kilimas pakels nuotaiką, o subtilūs raštai suteiks solidumo. Geometriniai motyvai kilimuose įneš namams ritmo, o  klasikiniai raštai suteiks Jūsų namams romantikos.

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

 8. Užuolaidos

Isirenginėjant namus užuolaidos dažnai būna paskutinė detalė, kuri visiškai užpildo gyvenamą aplinką. Priklausomai nuo jų raštų užuolaidos gali būti pigesnės arba brangesnės. Pasirinkus dienines užuolaidas kaip foną, naktines užuolaidas galima naudoti tik kaip namų dekorą. Specializuotoje audinių parduotuvėje galima atrasti skirtingus likučius itin gražaus naktinio audinio, kurį galimą sujungti panaudojant dekoratyvinę juostelę su kitos spalvos ar faktūros audiniais, norint išgauti išskirtinį grožį. 

Daugiau interjero nuotraukų galite rasti čia 

Norint gražiai įsirengti namus dažnai nereikia daug į juos investuoti. Kartais užtenka panaudoti savo kūrybiškumą ir originalias idėjas, kurios suteiks Jūsų namams išskirtinumo.

  • Dalintis!