Ko reikia norint tapti interjero dizaineriu?

Žmonės, norintys dirbti kūrybinį darbą, turėtų pradėti kuo anksčiau. Tai gali būti meno mokykla ar pomokyklinė kūrybinė veikla, o galbūt net ir renginiai, kuriuose yra galimybė įgauti daugiau patirties savanoriaujant. Šios veiklos yra naudingos, nes lavina žmogaus vaizduotuvę bei suteikia įvairios šio dalyko patirties žengiant žingsnį link rimtesnių studijų.

Interjero dizainas, kaip ir kiekvienas kūrybinis darbas, reikalauja ne tik didelės vaizduotės, bet ir smalsumo bei noro tobulėti. Tai specialybė, kuri reikalauja didelio susidomėjimo ir investavimo į savo žinias: tai gali būti naujos informacijos sekimas internete, žurnaluose ar net mados tendencijose ir lankymasis vietinėse bei tarptautinėse parodose. 

Norint tapti interjero dizaineriu, paprastai reikia turėti dizaino arba panašios darbo patirties diplomą, kuris gali užtikrinti, kad žmogus turi pamatines žinias, skirtas būtent šiai specialybei. Tačiau to dažnai nepakanka. Svarbu yra parodyti įgytas žinias savo portfolio galerijoje, kurioje galima matyti ne tik kokiuose projektuose žmogus yra dalyvavęs, kokios patirties jis turi ir kokios programos yra naudojamos projektams atlikti, bet ir įgūdžių lavinimas ir tobulėjimas. 

ko reikia norint tapti interjero dizaineriu 1

Interjero dizaineris dažnai atlieka daug skirtingų funkcijų, tokių kaip:

PROJEKTAVIMAS 

Tai darbas, reikalaujantis susikaupimo ir koncentracijos projektuojant eskizų pasiūlymus klientams. Tai dažniausiai kompiuteriniu piešimu (CAD) ergonomiškai išdėstytos erdvės 2D ir 3D vizualizacijose, kurios demonstruoja interjero idėją.

APDAILOS MEDŽIAGŲ PAIEŠKA 

Interjero dizainas yra susijęs su naujovių paieškomis, o pačios naujovės dažnai gali suteikti gyvybės skirtingiems projektams išpildyti. Interjero dizainerio dienos dalis dažnai būna neatsiejama su medžiagų, spalvų bei baldų rinkimu. Tai dažnai būna smagios užduotys, tačiau daugelis jų gali atrodyti ne tokios linksmos ir labiau panašios į sunkų darbą. 

ko reikia norint tapti interjero dizaineriu 3

IŠLAIDŲ STEBĖJIMAS

Interjero dizainerio darbas yra labai atsakingas. Klientai, kurie pasitiki savo dizaineriu, klausosi kiekvieno patarimo. Dėl šios priežasties dizaineris visada turi žinoti kiekvieną detalę ir suprasti projektų matmenų dydžius, kurie yra vykdomi. Svarbu žinoti, kad jei dizaineris neišmano savo darbo ir neturi žinių, jo patarimai gali būti finansiškai nuostolingi.

AUTORINĖ DARBŲ PRIEŽIŪRA

Kiekvienas interjero dizaineris turi išmanyti tokius dalykus kaip apšvietimo veikimą, santechniką ar kitus pagrindinius elementus, esančius namuose, tam, kad interjero dizaineris galėtų sėkmingai atlikti savo darbą. Tai darbas, kuris apima ne tik bendravimą su savo klientais, bet ir su architektais, statybininkais ir kitais žmonėmis, kurie prisideda prie projekto išpildymo. 

ko reikia norint tapti interjero dizaineriu 2

Norint būti interjero dizaineriu reikia būti ne tik kūrybingu, bet ir turėti nemažai įgūdžių ir praktikos. Tai darbas, kuris nebūna nuobodus ir leidžia dizaineriui išpildyti kiekvieno svajones turėti gražius ir įdomius namus.

  • Dalintis!