Dažniausiai daromos klaidos interjere

Kai žmonės nusprendžia pakeisti savo namus, pirmiausia jie mėgsta surasti įkvepiančias interjero dizaino nuotraukas socialinėje medijoje. Tačiau, matydami tobulų namų nuotraukas, jie neretai apsigauna pirkdami visus jiems patinkančius daiktus nesuprasdami, kad tai gali netikti jų namuose ir jų gyvenimo būdui. Tuo atveju geriausias pasirinkimas būtų pasitarti su interjero dizaineriu, kuris supranta bendrą audinių, spalvų, apšvietimo, taip pat proporcijų ir išdėstymo ryšį ir suderinamumą, kurie galėtų padėti suprojektuoti nuostabius namus kiekvienam asmeniui.

Norime Jus supažindinti su keliomis dažniausiai daromomis klaidomis, kuriant savo gyvenamąją erdvę:

Centrinis taškas

Visų pirma, geriausia žinoti kambario paskirtį. Nusprendę kam kambarys bus skirtas bus lengva rasti kambario centrinį tašką, kuris dažniausiai yra didžiausias kambaryje esantis baldas arba labiausiai traukiantis akį daiktas. Pavyzdžiui, jei nuspręsite, kad kambarys bus naudojamas kaip miegamasis, Jūsų centrinis taškas taps lova. Likę baldai ir kitos dekoro detalės esančios aplink ją  padės užpildyti likusią erdvę ir suteiks kambariui vientisumo.

Proporcija

Dažniausiai daroma klaida – netinkamos proporcijos pasirinkimas. Dauguma mano, kad nedideliame kambaryje reikia baldų, kurie užima mažiau vietos, o erdviame kambaryje reikia didelių baldų. Paslaptis – skirtingo dydžio, aukščio ir formų mišinys. Šie dalykai ne tik padaro kambarį įdomesnį, bet taip pat padeda jam atrodyti mažiau perpildytą ir sunkiai praeinamą. Svarbiausia nepamiršti vientisumo ir pusiausvyros tarp esančių daiktų ir baldų.

Apšvietimas

Dažniausiai daroma klaida renkantis apšvietimą – per mažai arba per daug šviesos netinkamose kambario vietose. Pavyzdžiui, skirtingo lygio ir intensyvumo apšvietimas gali padėti ne tik gerai apšviesti kambarį, bet taip pat sukurti skirtingą nuotaiką Jūsų gyvenamojoje aplinkoje. Proporcingai derinant sieninius, grindų bei kitus namuose esančius šviestuvus Jūs suteiksite savo namams funkcionalų apšvietimą. 

Spalvos ir medžiagos

Daugelis žmonių sunkiai įsivaizduoja spalvų ir raštų suderinamumą. Todėl yra svarbu pasirinkti pagrindinį dominuojantį kambario elementą ir prie jo derinti likusias interjero detales. Pavyzdžiui, pradėti nuo mėgstamų audinių ir didžiausių kambario detalių, kaip sofa, norint rasti labiausiai tinkamas spalvas sienoms ir grindų dangoms arba atrasti sienų ir grindų spalvas prieš renkantis dideles kambaryje esančias detales.

Gyvenimo būdas

Viena iš klaidų, kurias žmonės daro kurdami savo namų interjerą – kitų žmonių idėjos. Kartais žmonės nesupranta, kad detalės, kuriuos jie matė savo draugų namuose ar socialinės medijos  platformose gali atrodyti kitaip jų namuose ir skiriasi nuo  jų gyvenimo būdo. Namai turėtų atspindėti jame gyvenančių žmonių asmenybes, papasakoti jų istoriją ir asmeninius nuotykius. Be to, kai kurie dalykai, kurie nėra artimi žmogaus širdžiai, po kurio laiko gali tapti nuobodūs, todėl geriausia yra kurti unikalią namų erdvę, į kurią būtų malonu sugrįžti po sunkios darbo dienos.

Šaltiniai:

https://www.feathr.com/blog/15-common-interior-design-mistakes

https://freshome.com/inspiration/10-mistakes-that-almost-everyone-makes-in-interior-design/

Nuotraukos:

https://www.pinterest.co.uk

  • Dalintis!