Dažniausiai daromos klaidos interjere

Kai žmonės nusprendžia pakeisti savo namus, pirmiausia jie mėgsta surasti įkvepiančias interjero dizaino nuotraukas socialinėje medijoje. Tačiau matydami tobulų namų nuotraukas, jie neretai apsigauna pirkdami visus jiems patinkančius daiktus nesuprasdami, kad jie gali netikti jų namuose bei jų gyvenimo būdui. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas būtų pasitarti su interjero dizaineriu, kuris supranta bendrą audinių, spalvų, apšvietimo, proporcijų ir išdėstymo ryšį bei suderinamumą, kurie galėtų padėti suprojektuoti nuostabius namus kiekvienam.

Norime Jus supažindinti su keliomis dažniausiai daromomis klaidomis, kuriant savo gyvenamąją erdvę:

Centrinis taškas

Visų pirma, geriausia žinoti kambario paskirtį. Nusprendę, kam kambarys bus skirtas, taps lengva rasti kambario centrinį tašką, kuris dažniausiai yra didžiausias kambaryje esantis baldas arba labiausiai traukiantis akį daiktas. Pavyzdžiui, jei nuspręsite, kad kambarys bus naudojamas kaip miegamasis, Jūsų centrinis taškas taps lova. Likę baldai ir kitos dekoro detalės, supančios lovą,  padės užpildyti likusią erdvę ir suteiks kambariui vientisumo.

dazniausiai daromos klaidos interjere

Proporcija

Dažniausiai daroma klaida – netinkamos proporcijos pasirinkimas. Dauguma mano, kad nedideliame kambaryje reikia baldų, kurie užima mažiau vietos, o erdviame kambaryje reikia didelių baldų. Paslaptis – skirtingo dydžio, aukščio ir formų mišinys. Šie elementai sukuria unikalią kambario atmosferą bei suteikia kambariui erdviškumo. Svarbiausia yra nepamiršti vientisumo ir pusiausvyros tarp kambaryje esančių daiktų ir baldų.

dazniausiai daromos klaidos interjere 4

Apšvietimas

Dažniausiai daroma klaida renkantis apšvietimą, tai šviesos perteklius kai kuriose kambario vietose. Pavyzdžiui, skirtingo lygio ir intensyvumo apšvietimas gali padėti ne tik gerai apšviesti kambarį, bet ir sukurti skirtingą nuotaiką Jūsų gyvenamojoje aplinkoje. Proporcingai derinant sieninius, grindų ar kitus, namuose esančius šviestuvus, savo namams galėsite suteikti funkcionalų apšvietimą. 

dazniausiai daromos klaidos interjere 3

Spalvos ir medžiagos

Daugelis žmonių sunkiai įsivaizduoja spalvų ir raštų suderinamumą. Dėl to, yra svarbu pasirinkti pagrindinį dominuojantį kambario elementą ir prie jo derinti likusias interjero detales. Pavyzdžiui, galima pradėti nuo mėgstamų audinių ir didžiausių kambario detalių, tokių kaip sofa, norint rasti labiausiai tinkamas spalvas sienoms ir grindų dangoms, arba atrasti sienų ir grindų spalvas prieš renkantis dideles kambario detales.

dazniausiai daromos klaidos interjere 2

Gyvenimo būdas

Viena iš klaidų, kurias žmonės daro kurdami savo namų interjerą, yra kitų žmonių idėjų pasirinkimas. Kartais žmonės nesupranta, kad detalės, kurias jie matė savo draugų namuose ar socialinės medijos platformose, gali atrodyti kiek kitaip jų namuose ir gali ryškiai skirtis nuo jų gyvenimo būdo. Namai turėtų atspindėti jame gyvenančių žmonių asmenybes, papasakoti jų istoriją ir asmeninius nuotykius. Be to, kai kurie dalykai, kurie nėra artimi žmogaus širdžiai, po kurio laiko gali tapti nuobodūs, todėl geriausia yra kurti unikalią namų erdvę, į kurią būtų malonu sugrįžti po sunkios darbo dienos.

dazniausiai daromos klaidos interjere 1

Šaltiniai:

https://www.feathr.com/blog/15-common-interior-design-mistakes

https://freshome.com/inspiration/10-mistakes-that-almost-everyone-makes-in-interior-design/

Nuotraukos:

https://www.pinterest.co.uk

  • Dalintis!