Ikoniškiausi visų laikų interjero dizaineriai

Šiais laikais interjero dizaino profesija tampa vis labiau populiari. Tačiau dauguma žmonių mato tai tik kaip gražų vaizdą skirtingose socialinėse platformose, nepagalvoję apie tikrąją šių specialybių istoriją. Todėl, šiame straipsnyje atskleisime 5-is ikoniškiausius visų laikų interjero dizainerius, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas. 

Elsie de Wolfe

Amerikiečių interjero dekoratorė ir aktorė, gyvenusi ir mokinusis Škotijoje, geriausiai žinoma dėl savo gan lengvų, tačiau idomių interjerų, kuriuos ji kūrė įkvėpta XVIII amžiaus prancūzų stiliaus.
Pasirinkusi ryškesnę dekoravimo schemą, nei buvo madinga Viktorijos laikais, Elsie de Wolfe padėjo paversti tamsius interjerus, kuriuose vyravo sunkios draperijos ir pernelyg puošnūs baldai, į šviesius, minkštus, moteriškesnius kambarius. Ji savo interjeruose naudojo gan nemažai veidrodžių, kurie padėjo išplėsti gyvenamąsias erdves. Taip pat,  Elsie de Wolfe interjeruose vyravo šviesios spalvos dažyti baldai bei tapetai su skirtingais sodo motyvais, kuriuos minėjo savo 1913 m. išleistoje knygoje „Gero skonio namai“. 

Jean-Michel Frank 

Prancūzų interjero dizaineris, žinomas dėl savo minimalistinių interjerų, puoštų paprastais, bet prabangiais baldais. Nuo 1920 m. iki 1925 m. Jean-Michel Frank keliavo po pasaulį, susipažindamas su skirtingais kūrėjais, tokiais kaip, Eugenia Errázuriz, kurie mokė jį modernaus minimalizmo estetikos.
1930 metais, Jean-Michel Frank dirbo su studentais Paryžiaus studijoje, kuri dabar  yra žinoma, kaip Parsons Paryžiaus meno ir dizaino mokykla, kurioje jis sukūrė garsujį Parsons stalą. Tačiau, tolimas garsios diaristės Anos Frank pusbrolis, apie 1940 m. pabėgo iš Prancūzijos, norėdamas išvengti nacių okupacijos ir pradėjo dirbti Argentinoje.
Jean-Michel Frank turėjo gerą skonį tarp dizaino bei kokybės,  tačiau jis manė, kad „tobulas skonis“ yra kambarys, neturintis sielos. 

Albert Hadley

Tenesio valstijoje gimęs Albert Hadley išgarsėjo dėl savo modernaus stiliaus ir įgimto pusiausvyros jausmo tarp skirtingų elementų, kurie dera tarpusavyje. „Niekada mažiau, niekada daugiau“, – tokia buvo jo pagrindinė dizaino filosofija.
Albert Hadley kartu su Sister Parish dešimtmečiais kūrė Amerikos elito namus. Vieni garsiausių projektų buvo Kenedžio Baltieji rūmai, taip pat ir pačių Kenedžių šeimos namai.

Dorothy Draper 

Drąsiai spalvinga, elegantiška, linksma ir kupina gyvenimo: tai yra „Draper prisilietimo“ požymiai. Jei kada nors jaučiatės įbauginti interjero dizaino pasaulio, butinai paskaitykite Dorothy Draper 1939 m. parašytą knygą „Dekoravimas yra smagu!“.
Ši gerai žinoma kūrėja panaudojo savo elegantiško „modernaus baroko“ stilių daugelyje viešųjų pastatų, tokių kaip, kavinė Niujorko Metropoliteno dailės muziejuje ir Marko Hopkinso viešbučius San Fransiske. O žinomiausias Dorothy Draper darytas interjeras tai Greenbrier viešbutis, esantis Vakarų Virdžinijoje. Kai kurie jos kurti kambariai turi santūrią klasikinės juodos ir baltos spalvų paletę, o kiti demonstruoja laukinį „Technicolour“ mišinys tarp rožinės ir žalios, taip pat turkio bei oranžine spalvomis. 

David Hicks

David Hicks, gimęs 1929 m. Esekse, Anglijoje, ir baigęs Centrinį meno koledžą, iliustravo sausų pusryčių dėžutes reklamos agentūrai J. Walter Thompson, kai žurnale pasirodė straipsnis apie Londone esančius jo mamos namus, kuriuose jis kardinaliai pakeitė interjerą ir nuo kurio David Hicks pradėjo savo dekoravimo karjerą.
Hicks priešinosi per daug prabangiam ir įmantriam dekoravimo būdui, kuris buvo dažinai naudojamas seniems anglų namams. Būtent todėl David Hicks tapo skirtingų spalvų, raštų ir baldų bei dekoro maišymo meistru, kurio naudojami elementai priblokšdavo kiekvieną, kuris manė, kad tai derėti tarpusavyje negalėtų. 

Šaltiniai: https://www.vogue.com/article/legendary-interior-designers-decorators-everyone-should-know

Nuotraukos: https://www.pinterest.co.uk

  • Dalintis!