Ikoniškiausi visų laikų interjero dizaineriai
Šiais laikais interjero dizaino profesija tampa vis labiau populiaresnė. Deja, dauguma žmonių mato tai tik kaip gražų vaizdą skirtingose socialinėse platformose, nepagalvoję apie tikrąją šių specialybių istoriją. Šiame straipsnyje būtent atskleisime penkis ikoniškiausius visų laikų interjero dizainerius, apie kuriuos turėtų žinoti kiekvienas.
Elsie de Wolfe
Amerikiečių interjero dekoratorė ir aktorė, gyvenusi ir studijavusi Škotijoje, geriausiai žinoma dėl savo gan lengvų, tačiau idomių interjerų, kuriuos ji kūrė įkvėpta XVIII amžiaus prancūzų stiliaus.
Pasirinkusi ryškesnę dekoravimo schemą nei buvo madinga Viktorijos laikais, Elsie de Wolfe padėjo paversti tamsius interjerus, kuriuose vyravo sunkios draperijos ir pernelyg puošnūs baldai, į šviesius, minkštus, moteriškesnius kambarius. Ji savo interjeruose naudojo nemažai veidrodžių, kurie padėjo išplėsti gyvenamąsias erdves. Be to, Elsie de Wolfe interjeruose vyravo šviesios spalvos dažyti baldai bei tapetai su skirtingais sodo motyvais, apie kuriuos paminėjo savo 1913 m. išleistoje knygoje „Gero skonio namai.”
Jean-Michel Frank
Prancūzų interjero dizaineris, žinomas dėl savo minimalistinio interjerų, puoštų paprastais, tačiau prabangiais baldais. Nuo 1920 m. iki 1925 m. Jean-Michel Frank keliavo po pasaulį, susipažindamas su skirtingais kūrėjais tokiais kaip, Eugenia Errázuriz, kurie mokė jį modernaus minimalizmo estetikos.
1930 metais, Jean-Michel Frank dirbo su studentais Paryžiaus studijoje, kuri dabar yra žinoma kaip Parsons Paryžiaus meno ir dizaino mokykla, kurioje jis sukūrė garsujį Parsons stalą. Tačiau tolimas garsios diaristės Anos Frank pusbrolis, apie 1940 m. pabėgo iš Prancūzijos norėdamas išvengti nacių okupacijos. Taip jis pradėjo dirbti Argentinoje.
Jean-Michel Frank turėjo puikų skonį ir balansą tarp dizaino bei kokybės, tačiau jis manė, kad „tobulas skonis” yra kambarys, neturintis sielos.
Albert Hadley
Tenesio valstijoje gimęs Albert Hadley išgarsėjo dėl savo modernaus stiliaus ir įgimto pusiausvyros jausmo tarp skirtingų elementų, kurie dera tarpusavyje. „Niekada mažiau, niekada daugiau,” – tokia buvo jo pagrindinė dizaino filosofija.
Albert Hadley kartu su Sister Parish dešimtmečiais kūrė Amerikos elito namus. Vieni garsiausių projektų buvo Kenedžio Baltieji rūmai ir pačių Kenedžių šeimos namai.
Dorothy Draper
Drąsiai spalvinga, elegantiška, linksma ir kupina gyvenimo: tai yra „Draper prisilietimo” požymiai. Jei kada nors jaučiatės įbauginti interjero dizaino pasaulio, būtinai paskaitykite Dorothy Draper 1939 m. parašytą knygą „Dekoravimas yra smagu”.
Ši gerai žinoma kūrėja panaudojo savo elegantiško „modernaus baroko” stilių daugelyje viešų pastatų, tokių kaip kavinė Niujorko Metropoliteno dailės muziejuje ir Marko Hopkinso viešbučius San Fransiske. O žinomiausias Dorothy Draper kurtas interjeras – Greenbrier viešbutis, esantis Vakarų Virdžinijoje. Kai kurie jos kurti kambariai turi santūrią klasikinės juodos ir baltos spalvų paletę, o kiti demonstruoja laukinį „Technicolour” mišinį tarp rožinės ir žalios, ir turkio bei oranžinės spalvų.
David Hicks
David Hicks, gimęs 1929 m. Esekse, Anglijoje, baigė Centrinį meno koledžą ir iliustravo sausų pusryčių dėžutes reklamos agentūrai J. Walter Thompson. Tuomet kai viename žurnale pasirodė straipsnis apie Londone esančius jo mamos namus, kuriuose jis kardinaliai pakeitė interjerą, čia būtent ir prasidėjo David Hicks dekoravimo karjera. Hicks priešinosi per daug prabangiam ir įmantriam dekoravimo būdui, kuris buvo dažinai naudojamas seniems anglų namams. Būtent dėl šios priežasties David Hicks tapo skirtingų spalvų, raštų ir baldų bei dekoro maišymo meistru, kurio naudojami elementai priblokšdavo kiekvieną, kuris manė, jog šios detalės negalėtų derėti tarpusavyje.
Šaltiniai: https://www.vogue.com/article/legendary-interior-designers-decorators-everyone-should-know
Nuotraukos: https://www.pinterest.co.uk