Interjero stiliai, pritaikyk sau

Minimalizmas

Tai stilius, kuriame nėra daug daiktų, tinka tiems, kurie stengiasi atsisakyti bet kokių nebūtinų elementų. Šis stilius stipriai pabrėžia tik tam tikras detales interjere. Dažniausiai naudojamos itin kokybiškos bei natūralios medžiagos – stiklas, medis ar metalas. Tai šiuolaikinis, pilnas gyvenimiškos energijos, neperkrautas detalėmis interjeras – žmonėms, žinantiems vertę.

interjero stiliai pritaikyk sau 3

Modernas

Šis stilius pasižymi plastiškomis ir ritmiškomis linijomis bei formomis, šviesiu koloritu. Modernaus stiliaus interjere tinka blizgios šaltos medžiagos. Tapetai gali būti įmantresni bei raštuoti. Interjere gali atsirasti detalės, primenančios japoniškus motyvus ar griežtas formas. Modernaus stiliaus baldams būdingos medžiagos iš laminuotų drožlių plokštės, odos, stiklo, plastiko, faneruotės bei natūralaus medžio.

interjero stiliai pritaikyk sau

Klasikinis interjero stilius

Šis interjero stilius pasižymi ritmiškomis, taisyklingos formos detalėmis – įvairios medinės panelės ant sienų, dekoratyviniai lubų, grindų apvadai, įvairių formų gipso dekorai. Visos detalės interjere turi savo vietą bei formą. Jaučiasi pilnumas ir išbaigtumas. Dažniausiai naudojamos natūralios bei labai kokybiškos medžiagos, tokios kaip natūralus raudonmedis, puoštas žalvariu. Aukso atspindžiai, įvairūs auksu puošti dekorai ir elementai smelkiasi per visą interjerą. Naudojamos prabangios, natūraliaus pluošto medžiagos. Langų parišimuose bei minkštų baldų dekoravime naudojamos įvairios virvelės ir kutai. Sienų dangos dažnai dekoruojamos klasikinių motyvų raštuotais bei dryžuotais sienų apmušalais, kur tie patys motyvai gali atsikartoti ir audinių raštuose.

interjero stiliai pritaikyk sau 9

Eklektiškas stilius

Tai įvairių stilių skoningas derinys. Tai vienas iš populiariausių interjerinių stilių, vyraujančių šiuo metu.

interjero stiliai pritaikyk sau 1

Prancūziškas kaimo interjero stilius

Dar kitaip vadinamas – Provanso stilius. Jam būdingos šviesios patinuotos medžio masyvo panelės. Natūralistiniai gėlių motyvai, vyraujantys minkštų baldų apmušaluose bei užuolaidų raštuose. Tai elegancijos ir kaimo paprastumo derinys. Sienų dangos paprastai dažomos. Grindų dangos kuriamos iš natūralios medžiagos, tokios kaip mediena ar akmens masės plytelės.

interjero stiliai pritaikyk sau 2

Rytietiškas – Japoniškas stilius

Šis stilius pasižymi paprastumu, harmonija ir praktiškumu. Šviesios sienos, o kambariuose vyrauja tamsios spalvos baldai. Ryškūs aksesuarai bei rytietiški kilimai. Dramblio kaulo, onikso ir koralų dirbiniai. Dramblių ir drakonų skulptūrėlės, puošiančios namų erdves.

interjero stiliai pritaikyk sau 4

Modernus „LOFT“ stilius

Industrinis stilius, būdingas žmonėms, vertinantiems erdvę ir minimalizmą. Daug natūralaus apšvietimo. Šviestuvai dažnai lakoniškų ir taisyklingų formų. Vyraujančios medžiagos – cementas, betonas, stiklas ir metalas.

interjero stiliai pritaikyk sau 10

Ispaniškas interjero stilius

Jam būdingos tinkuotos sienos, ryškios spalvos: raudona, oranžinė, auksinė. Masyvūs, tamsiai dažyti baldai. Įvesta metalo detalių. Būdingi ispaniški aksesuarai, kaip sombrero ar gitaros. Spalvotų raštų antklodės.

interjero stiliai pritaikyk sau 5

Viduržemio stilius

Jam būdingi šilti terakotos, geltoni sienų ir grindų atspalviai. Neįmantrūs daiktai. Šiam stiliui tinkantys keramikos dirbiniai, jūros tematikos detalės, aliejiniais dažais tapyti paveikslai.

interjero stiliai pritaikyk sau 6

Skandinaviškas stilius

Šiam stiliui būdingas paprastumas ir lengvumas. Vyrauja žemiškos spalvos ir natūralios medžiagos. Tapetuose vyrauja paprasti, natūralistiniai motyvai ir geometrinės formos. Baldai ir šviestuvai dažniausiai griežtų ir aiškių formų.

interjero stiliai pritaikyk sau 8

Tradicinis stilius

Šis stilius pasižymi klasika ir elegancija, kuriame dominuoja šviesios ir natūralios spalvos – pilka, rusva, balkšva spalvos, derinamos su tamsiai mėlynomis, bordo ir žaliomis spalvomis. Dominuoja languoti, dryžuoti bei gėlėti raštai. Interjeras bus išbaigtas, jei įvesite tokių interjero akcentų kaip krištolo ar porceliano žvakidžių bei įrėmintų paveikslų. 

interjero stiliai pritaikyk sau 7

Nuotraukos: https://www.pinterest.co.uk

  • Dalintis!