Kelionė į svajonių šalį – nepakartojamą ir gyvybingą Las Vegasą.

Prieš kelias savaites skridau į Las Vegasą aplankyti virtuvės ir vonios pramonės parodos (KBIS), kuri yra didžiausia paroda Šiaurės Amerikoje. Ši paroda skirta visiems virtuvės ir vonios kambario dizaino aspektams, kurioje šimtai dalyvių pristato naujausius šios pramonės šakos gaminius, tendencijas ir technologijas.

Šioje parodoje mane nustebino amerikietiško stiliaus virtuvių įvairovė. Pirmiausia į akis krito prietaisų dydis. Jie buvo daug didesni nei tie, prie kurių esame įpratę Europoje, leidžiant žmonėms mėgautis tuo, ką mėgsta daryti, patogioje ir erdvioje aplinkoje.

Virtuvės

Vidinės virtuvės suprojektuotos taip, kad būtų maksimaliai patogios, su ištraukiamais, pakreipiamais, stumdomais mechanizmais ir integruotu apšvietimu. Virtuvėse dominuoja šiurkštūs paviršiai, akmuo ir nerūdijantis plienas, vyrauja žemiškos smėlio ir pistacijų žalios spalvos. Įvaizdis užbaigtas natūralaus medžio fanera, todėl virtuvė atrodo jaukiai.

kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 13 kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 9kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 8

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat supratau, kad lauko virtuvės yra labai populiarios Amerikos kultūroje. Žmonės domisi ne tik patogia lauko virtuve, bet ir visais įmanomais prie jos derančiais priedais. Be to, mane nustebino metalinių virtuvių koncepcija, kurios atrodo kaip svetainės baldai, perkelti į terasos erdvę ir pritaikyti lauko sąlygomis.

Vonios kambariai

Dauguma vonios kambario tendencijų panašios kaip Europoje, pavyzdžiui, compact laminatas, akmuo, dažyta plokštė, medinės lentelės ir banguotas frezavimas. Kaip ir virtuvės dizaine, dominuoja dideli stalviršių plotai ir stalčiai. Praustuvai dažnai klijuojami po stalviršiu. Rankenėles dažniausiai atstoja įvariu kampu nufrezuoti kraštai ar metaliniai profiliai. Vonios kambaryje dominuoja riešutmedis, marmuro imitacija ir šviesūs pasteliniai atspalviai, o juoda ir aukso  spalvos naudojamos kaip kontrastas.

kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 14

 

 

 

 

 

 

Būnant Amerikoje, taip pat turėjau galimybę apsilankyti Las Vegaso namų dekoro parodoje, kurioje buvo gausu įvairiausių interjero dekoro elementų. Ekspozicijos buvo išbaigtos ir gausiai dekoruotos: nuo kilimų, vazų, paveikslų, skulptūrų, baldų, tekstilės iki šviestuvų ir kitų smulkių dekoracijų, kurių žmonės galėjo ten įsigyti. Parodoje vyravo šviesios ir ryškios spalvos arba kakava persipynusi su medžio apdaila.

kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 4kelione i svajoniu sali nepakartojama ir gyvybinga las vegasa 5

 

 

 

 

 

 

 

Komfortas ir patogumas buvo pagrindiniai parodos kriterijai. Tačiau akys raibo ir nuo daiktų įvairovės ir nuo jų gausos. Mane nustebino, kaip puikiai akmuo, stiklas ir marmuras dera su aukso, juodos, pilkos ir chromo elementais. Baldai kvietė sėstis, o ryškūs kilimų raštai privertė jais žavėtis. Vyravo įvairūs paveikslai nuo tapybos iki modernaus sumaketavimo.

Ši spalvinga ir ryški kelionė paliko neišdildomą įspūdį, kuri pamaitino mano mintis ir įkvėpė naujiems darbams. Negaliu sulaukti, kada pamatysiu, kur mane nuves kita kelionė.

 

  • Dalintis!