Kuo skiriasi interjero dizaineris nuo interjero dekoruotojo?

Dauguma žmonių mano, kad interjero dizainerio ir interjero dekoruotojo darbas yra tas pats. Tačiau šias specialybes dirbantys žmonės atlieka skirtingas funkcijas. Interjero dizaineris supranta bendrą proporcijų bei išdėstymo ryšį ir kuria funkcionalią erdvę. Šis žmogus turi turėti dizaino arba panašios darbo patirties diplomą, kuris parodytų įgytas dizaino žinias. Tuo tarpu interjero dekoruotojas yra žmogus, kuris papildo jau sukurtą erdvę. Šis žmogus neprivalo turėti diplomo, tačiau turi turėti gerą estetinio grožio suvokimą. 

 

 

Interjero dizaineris

Interjero dizaineris yra atsakingas už viso interjero išpildymą. Tai žmogus, kuris analizuoja ir planuoja patogias ir ergonomiškas erdves, pritaikytas įvairioms paskirtims. Interjero dizaineris yra asmuo, kuris yra atsakingas ne tik už funkcionalumą, bet taip pat apdailos medžiagų parinkimą, tokių kaip tapetai, grindys, šviestuvai, baldai, bei jų suderinamumą kuriamoje aplinkoje. Todėl, žmogus dirbantis šį darbą turi atlikti vadovo pareigas ir prižiūrėti, kad statybininkai ir kiti žmonės, kurie prisideda prie projekto išpildymo, atliktų savo darbą taip, kaip yra numatyta projekte. 

Interjero dekoruotojas

Interjero dekoruotojas papildo jau egzistuojančią interjero erdvę naujais elementais. Tai stilistas, kuris yra atsakingas, kad aplinka atrodytų patraukliai ir gražiai po to, kai interjero dizaineris atliko būtinus struktūrinius ir funkcionalius pakeitimus, skirtus vidaus išdėstymui. Interjero dekoruotojas yra žmogus, kuris gali parinkti namų aksesuarus bei sukurti jaukią namų aplinką naudojant skirtingus namų dekoravimo elementus. 

Bet kuriuo atveju, tiek interjero dizainerio, tiek interjero dekoruotojo darbas yra skirtas žmonėms, kurie turi estetinio grožio suvokimą ir yra pasiruošę nuolat tobulėti ir plėsti žinias, susijusias su naujovių paieška. 

Nuotraukos: www.pinterest.com

  • Dalintis!