Kuo skiriasi interjero dizaineris nuo interjero dekoruotojo?

Dauguma žmonių mano, kad interjero dizainerio ir interjero dekoruotojo darbas yra tas pats. Tačiau šias specialybes dirbantys žmonės atlieka skirtingas funkcijas. Interjero dizaineris supranta bendrą proporcijų bei išdėstymo ryšį ir kuria funkcionalią erdvę. Šios profesijos atstovas turi turėti dizaino studijų diplomą arba panašų darbo patirtį įrodantį dokumentą. Tuo tarpu interjero dekoruotojas yra žmogus, kuris papildo jau sukurtą erdvę. Šis žmogus neprivalo turėti diplomo, tačiau turi turėti gerą estetinio grožio suvokimą. 

 

 

Interjero dizaineris

Interjero dizaineris yra atsakingas už viso interjero išpildymą. Tai žmogus, kuris analizuoja ir planuoja patogias ir ergonomiškas erdves, pritaikytas įvairioms paskirtims. Beje, interjero dizaineris yra asmuo, kuris taip pat yra atsakingas ne tik už funkcionalumą, bet ir apdailos medžiagų parinkimą, pavyzdžiui, tapetus, grindis, šviestuvus ar baldus, taip kuriant harmoningą namų aplinką. Dėl šių atsakomybių, interjero dizaineris turi atlikti ir vadovo pareigas ir prižiūrėti, jog statybininkai ir kiti žmonės, prisidedantys prie projekto išpildymo, atliktų savo darbą taip, kaip yra numatyta projekte.

kuo skiriasi interjero dizaineris nuo interjero dekoruotojo 1

Interjero dekoruotojas

Interjero dekoruotojas papildo jau egzistuojančią interjero erdvę naujais elementais. Tai stilistas, kuris yra atsakingas, kad aplinka atrodytų patraukliai ir estetiškai. Jo darbas prasideda po to, kai interjero dizaineris atliko būtinus struktūrinius ir funkcionalius pakeitimus, skirtus vidaus išdėstymui. Interjero dekoruotojas yra žmogus, kuris gali parinkti namų aksesuarus bei sukurti jaukią namų aplinką naudojant skirtingus namų dekoravimo elementus. 

kuo skiriasi interjero dizaineris nuo interjero dekoruotojo 2

Bet kuriuo atveju, tiek interjero dizainerio, tiek interjero dekoruotojo darbas yra skirtas žmonėms, kurie turi estetinio grožio suvokimą ir yra pasiruošę nuolat tobulėti ir plėsti žinias, susijusias su naujovių paieškomis. 

Nuotraukos: www.pinterest.com

  • Dalintis!