Lauko atnaujinimo patarimai

Artėjant vasarai ir saulei vis labiau šildant namus, kyla noras daugiau laiko praleisti lauko aplinkoje. Šiltuoju metų laiku tai tampa terasa arba balkonas, kur gera atsipalaiduoti ir vakarais mėgautis šiluma su šeima ar artimų draugų kompanija. Todėl, šiame straipsnyje dalinamės keliais patarimais, kurie tikimės padės Jums susikurti jaukią lauko erdvę. 

Lauko baldai

Renkantis lauko baldus verta pagalvoti kokie yra Jūsų gyvenimo įpročiai. Pavyzdžiui, jei Jūs norite ramaus kampelio knygai skaityti, galite pagalvoti apie minkštą sofą ar pakabinamą krėslą. Tačiau, jei Jūs mąstote apie vietą, kurioje galėsite vakarieniauti su šeima, verta pagalvoti apie platesnį stalą maistui susidėti. 

Taip pat, renkantis lauko baldus reikia įvertinti ne tik vietos dydį, bet apgalvoti ar ji bus uždara, ar atvira. Pavyzdžiui, jei Jūs turite atvirą terasą, joje vakarais gali būti sunku vakarieniauti, nes maistas gali greitai atšalti dėl pastovaus vėjo. Tokiu atveju, galite pagalvoti apie užuovėją nuo vėjo arba įstiklintą terasą, kuri dienos metu būtų atvira šilumai įeiti, o vakarais uždara. Tokia terasa gali suteikti Jums saugumo ir sulaikyti šilumą. 

Augalai

Norint sukurti jaukią atmosferą savo lauko terasoje verta pagalvoti apie augalus. Gausiai papuoštos lauko erdvės žydinčiais augalais ne tik pagyvina Jūsų atsipalaidavimo oazę, bet taip pat traukia akį besisvečiuojantiems draugams. 

Priklausomai nuo Jūsų lauko baldų ir vyraujančių spalvų, apmąstykite kokie augalai Jūsų terasoje atrodytų geriausiai. Jei norite neutralaus kampelio, verta pagalvoti apie baltos arba mėlynos spalvos žydinčius augalus. Tačiau, jei Jūs norite pagyvinti savo terasą vasariškomis spalvomis, galbūt Jums verta pagalvoti apie augalus žydinčius ryškiomis spalvomis.

 

Dekoracijos

Terasoje jaukumo suteikti gali padėti sofos pagalvėlės, pledas ir net lauko kilimas. Vasaros vakarams artėjant galite pagalvoti apie pakabinamas lauko girliandas ir įvairaus dydžio žvakides, kurios padės sukurti romantišką atmosferą. Taip pat verta pagalvoti apie įdomaus dizaino lauko šviestuvus, turinčius šildymo funkciją, kurie ne tik trauks akį, bet taip pat šildys Jus vėsiais vakarais. 

Jaukus kampelis bute

Jei neturite erdvios terasos, tai nėra bėda, ir mažame balkonėlyje yra įmanoma susikurti jaukią aplinką. Jei Jums norisi žalumos, galite įsigyti žemaūgių ir pritaikytų vazonuose auginti vaismedžių. Tokiu atveju Jūsų balkonas kvepės žiedais, o artėjant rudeniui galėsite mėgautis vaisiais.

Geriausia balkonų neapkrauti nereikalingais daiktais. Galite pagalvoti apie nedidelio dydžio baldus ir jaukias detales, kaip pledas ar kilimas, kurie suteiks Jūsų balkonui jaukumo. 

Nuotraukos: www.pinterest.com

  • Dalintis!