Lauko atnaujinimo patarimai

Artėjant vasarai ir saulei vis labiau šildant namus, kyla noras daugiau laiko praleisti lauko aplinkoje. Šiltuoju metų laiku tai tampa terasa arba balkonas, kur gera atsipalaiduoti ir vakarais mėgautis šiluma su šeima ar artimų draugų kompanija. Dėl to, šiame straipsnyje dalinamės keliais patarimais, kurie tikimės padės Jums susikurti jaukią lauko erdvę. 

Lauko baldai

Renkantis lauko baldus verta pagalvoti apie Jūsų gyvenimo įpročius. Pavyzdžiui, jei Jūs norite ramaus kampelio knygos skaitymui, galite pagalvoti apie minkštą sofą ar pakabinamą krėslą. O jei Jūs mąstote apie vietą, kurioje galėsite vakarieniauti su šeima, verta pagalvoti apie platesnį stalą indų bei maisto serviravimui. 

Taip pat renkantis lauko baldus reikia įvertinti ne tik vietos dydį, bet ir apgalvoti: ar ji bus uždara, o galbūt atvira. Pavyzdžiui, jei Jūs turite atvirą terasą, joje vakarais gali būti sunku vakarieniauti, nes maistas gali greitai atšalti dėl pastovaus vėjo. Tokiu atveju galite pagalvoti apie užuovėją nuo vėjo arba įstiklintą terasą, kuri dienos metu būtų atvira šilumai patekti, o vakarais būtų uždara ir šilta erdvė laiko leidimui. 

lauko atnaujinimo patarimai 2

Augalai

Norint sukurti jaukią atmosferą savo lauko terasoje verta pagalvoti apie augalus. Gausiai papuoštos lauko erdvės žydinčiais augalais ne tik pagyvina Jūsų poilsio oazę, bet ir traukia akį besisvečiuojantiems draugams. 

Priklausomai nuo Jūsų lauko baldų bei vyraujančių spalvų, apmąstykite kokie augalai Jūsų terasoje atrodytų estetiškiasuiai. Jei norite neutralaus kampelio, verta pagalvoti apie baltos arba mėlynos spalvos žydinčius augalus. Na, o jei Jūs norite pagyvinti savo terasą vasariškomis spalvomis, galbūt būtų verta pagalvoti apie augalus, pasižyminčius ryškiomis spalvomis.

lauko atnaujinimo patarimai 

Dekoracijos

Terasoje jaukumo suteikti gali padėti sofos pagalvėlės, pledas ar net lauko kilimas. Vasaros vakarams artėjant galite pagalvoti apie pakabinamas lauko girliandas ir įvairaus dydžio žvakides, kurios padės sukurti romantišką atmosferą. Taip pat verta pagalvoti apie įdomesnio dizaino lauko šviestuvus, turinčius šildymo funkciją ir, kurie ne tik trauks akį, bet ir šildys Jus vėsiais vakarais. 

lauko atnaujinimo patarimai 3

Jaukus kampelis bute

Jei neturite erdvios terasos – tai nėra bėda, ir mažame balkonėlyje yra įmanoma susikurti jaukią aplinką. Jei Jums norisi žalumos, galite įsigyti žemaūgių, pritaikytų vazonuose augti vaismedžių. Tokiu atveju, Jūsų balkonas kvepės žiedais, o artėjant rudeniui galėsite mėgautis vaisiais.

Geriausia balkonų neapkrauti nereikalingais daiktais. Galite pagalvoti apie nedidelio dydžio baldus ir jaukias detales, kaip pledas ar kilimas, kurie suteiks Jūsų balkonui jaukumo. 

lauko atnaujinimo patarimai 1

Nuotraukos: www.pinterest.com

  • Dalintis!