Spalvos ir jų reikšmė

Spalvos yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Jos tiesiogiai veikia žmogaus pasąmonę ir yra išreiškiamos per nuotaiką bei įvairias reakcijas. 

Spalvos skirstomos į pagrindines – priešingas ir pagalbines – suderintas. Pagrindinės spalvos – grynosios, yra intensyvios, todėl dažnai grynų spalvų tonai yra naudojami tik pabrėžti tam tikrus elementus interjere, tokius kaip, sieną patalpoje, minkštą baldą ar net užuolaidos kutus. Suderintos spalvos dažniau vadinamos tos pačios spalvų grupės atspalvių palete. Jos dažniausiai yra renkamos sukurti bendrą kambario foną ir jo didžiausius plotus: grindis ir sienas.

Taip pat spalvos skirstosį į šiltas ir šaltas. Šiltos spalvos, tokios kaip, raudona, oranžinė ir geltona padeda sukurti jaukią aplinką savo namuose. Šiomis spalvomis pabrėžtos detalės jūsų namuose gali suteikti entuziazmo ir energijos.

Raudona

Ši spalva skleidžia labai stiprius jausmus, tokius kaip, meilė, aistra, taip pat pyktis ir net pavojus. Raudona spalva gali turėti net ir fizinį poveikį žmonėms. Ji gali padidinti kraujospūdį ir kvėpavimo greitį. 

Oranžinė

Oranžinė spalva yra vibruojanti ir energinga spalva, kuri gali būti asocijuojama su kūrybiškumu ir pasikeitimu.

Geltona

Ši spalva laikoma ryškiausia ir energiškiausia iš visų šiltų spalvų. Geltona spalva atspindi saulę ir yra dažnai asocijuojama su džiugesiu ir laime.

 

Šaltos spalvos, tokios kaip, žalia, mėlyna ir violetinė yra švelnesnės ir žemiškesnės, nei šiltosios. Šios spalvos padeda nuslopinti “ugningas” spalvas ir suteikti namams neutralumo.

Žalia

Ši spalva yra ypač žemiška. Ji dažnai asocijuojama su nauja pradžia ir augimu. Žalia spalva gali raminti ir atgaivinti. 

Mėlyna

Mėlyna spalva dažnai asocijuojama su liūdesiu ir melancholija, tačiau taip pat gali reikšti ramybę. Ši spalva skleidžia tokius jausmus, kaip tyrumą, gaivumą ir pasitikėjimą.

Violetinė

Ši spalva yra siejama su kūrybiškumu ir vaizduote. Violetinė taip pat gali suteikti prabangos ir turtingumo. Šviesaus atspalvio violetinė spalva gali būti asocijuojama su pavasariu ir romantika.

 

Visos spalvos skirstosi į atspalvius – spalvos variantus:

  • Šviesus atspalvis – spalva sumaišyta su balta
  • Tamsus atspalvis – spalva sumaišyta su juoda
  • Vidutinis atspalvis – spalva sumaišyta su pilka
  • Vienspalvis – vienos spalvos tonai

Šie atspalviai suteikia spalvoms neutralumo ir švelnumo. Jos dažnai naudojamos moderniuose interjeruose. Neutralios spalvos suteikia namams saugumo ir jaukumo ir taip pat gali padėti pabrėžti ryškias spalvas patalpoje. 

  • Dalintis!