Spalvos ir jų reikšmė

Spalvos yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Jos tiesiogiai veikia žmogaus pasąmonę ir yra išreiškiamos per nuotaiką bei įvairias reakcijas. 

Spalvos skirstomos į pagrindines – priešingas ir pagalbines – suderintas. Pagrindinės spalvos – grynosios, yra intensyvios, todėl dažnai grynų spalvų tonai yra naudojami tik pabrėžti tam tikrus elementus interjere, tokius kaip sieną patalpoje, minkštą baldą ar net užuolaidos kutus. Suderintos spalvos dažniau vadinamos tos pačios spalvų grupės atspalvių palete. Jos dažniausiai yra renkamos sukurti bendrą kambario foną ir jo didžiausius plotus: grindis ir sienas.

Taip pat spalvos yra skirstomos į šiltas ir šaltas. Šiltos spalvos, tokios kaip raudona, oranžinė ir geltona padeda sukurti jaukią aplinką savo namuose. Šiomis spalvomis pabrėžtos detalės jūsų namuose gali suteikti pozityvumo ir energijos.

spalvos ir ju reiksme 1

Raudona

Ši spalva skleidžia labai stiprius jausmus, tokius kaip meilė, aistra, taip pat pyktis ir net pavojus. Raudona spalva gali turėti net ir fizinį poveikį žmonėms. Ji gali padidinti kraujospūdį ir kvėpavimo greitį. 

Oranžinė

Oranžinė spalva yra vibruojanti ir energinga spalva, kuri gali būti asocijuojama su kūrybiškumu ir pasikeitimu.

Geltona

Ši spalva laikoma ryškiausia ir energiškiausia iš visų šiltų spalvų. Geltona spalva atspindi saulę ir yra dažnai asocijuojama su džiugesiu ir laime.

Šaltos spalvos, tokios kaip žalia, mėlyna ir violetinė yra švelnesnės ir žemiškesnės nei šiltosios. Šios spalvos padeda nuslopinti ugningas” spalvas ir suteikti namams neutralumo.

spalvos ir ju reiksme 2Žalia

Ši spalva yra ypač žemiška. Ji dažnai asocijuojama su nauja pradžia ir augimu. Žalia spalva gali raminti ir atgaivinti.

Mėlyna

Mėlyna spalva dažnai asocijuojama su liūdesiu ir melancholija, tačiau taip pat gali reikšti ramybę. Ši spalva skleidžia tokius jausmus kaip tyrumą, gaivumą ir pasitikėjimą.

Violetinė

Ši spalva yra siejama su kūrybiškumu ir vaizduote. Violetinė gali suteikti prabangos ir turtingumo jausmą. Šviesaus atspalvio violetinė spalva taip pat gali būti asocijuojama su pavasariu ir romantika.

 

Visos spalvos skirstosi į atspalvius – spalvos variantus:

  • Šviesus atspalvis – spalva sumaišyta su balta
  • Tamsus atspalvis – spalva sumaišyta su juoda
  • Vidutinis atspalvis – spalva sumaišyta su pilka
  • Vienspalvis – vienos spalvos tonai

spalvos ir ju reiksme 3

Šie atspalviai suteikia spalvoms neutralumo ir švelnumo, tad šios spalvos dažnai naudojamos moderniuose interjeruose. Neutralios spalvos suteikia namams saugumo ir jaukumo, ir tuo pačiu gali padėti pabrėžti ryškias spalvas patalpoje. 

  • Dalintis!