Pavasaris – namų atnaujinimo laikas!

Kartais atrodo, kad tik ką įsikėlėte į naujus namus, juos gražiai ir patogiai įsirengėte o prabėgo 5 ar 10 metų. Matote, kad tapetai pradeda atsiklijuoti, o sofa, kuri Jus ramindavo po sunkios darbo dienos tapo nebelabai patogi. Nereikia pulti į paniką, o tiesiog ramiai apsvarstyti, kad gal jau atėjo laikas nedideliems pasikeitimams.  Jūsų namų pokyčiai gali būti Jums naudingi, nes sukels naujų emocijų ir pagyvins Jūsų kasdienybę bei gyvenamą aplinką. 

Namų atnaujinimas yra gan įdomus procesas, tačiau nesvarbu ar planuojate juos visiškai restauruoti ar pakeisti tik tam tikras detales, Jūs galite sulaukti įvairių iššūkių. Todėl šiame straipsnyje mes dalinamės keliais patarimais, kurie galbūt Jums bus naudingi.

 

Svetainė

Svetainė yra universali erdvė pritaikyta kiekvienam šeimos nariui. Priklausomai nuo Jūsų gyvenimo įpročių ji gali būti skirstoma į skirtingas zonas: valgomojo, poilsio, o galbūt net ir darbo. Tačiau, bėgant laikui, jos gali keistis. Galbūt Jūs pakeitėte darbą, o gal tapote sėslesni ir mąstote apie šeimos kūrimą. Tokiu atveju, Jūsų zonos transformuojasi. Pavyzdžiui, galbūt Jūsų namuose yra daug vietos užimanti sena sofa, kurią galite pakeisti kompaktiškesne atsiradus vaikams. Tokiu atveju, Jūsų vaikai turės daugiau vietos žaidimams.

 

Virtuvė

Virtuvė yra viena iš pagrindinių būsto vietų. Dauguma žmonių mano, kad norint atnaujinti virtuvę ją reikia visiškai pakeisti, tačiau tai nėra tiesa. Norint neišleisti daug pinigų, Jūs galite tiesiog pakeisti tik tam tikras detales. Pavyzdžiui, galite perdažyti spintelių dureles kita spalva, o galbūt Jums užteks pakeisti mažus akcentus. Naujai dekoruoti tarpą tarp spintelių, pakeisti virtuvėje kabančias užuolaidas ar spintelių rankenėlės.

Miegamasis

Miegamojo kambarys yra viena privačiausių būsto vietų. Žinoma, miegamojo zonoje svarbiausia yra patogi lova, kurioje praleidžiate daugiausiai laiko, taip pat drabužinė ir kelios komodos daiktams susidėti. Tačiau jei norisi šiek tiek atsinaujinti, galima tiesiog nusipirkti įdomesnius lovos užvalkalus, naują lovatiesę ar tiesiog pasikeisti kilimėlius prie lovos, kurie suteiks kitą nuotaiką Jūsų kambariui. Jei turite kampelį laisvos vietos, galite pasistatyti krėslą, kuriame atsipalaiduosite po sunkios darbo dienos ar paskaitysite knygą.

Vaikų kambarys

Vaikų kambarys yra žaismingiausia ir daugiausiai emocijų kelianti namų erdvė, tad  šioje erdvėje galite savęs neriboti. Vaikai mėgsta keisti savo kambario išdėstymą, todėl svarbu yra parinkti lengvai transformuojamus baldus. Taip leisite jiems susikurti savo aplinką. 

Vaikai greitai auga ir jų kambariai praėjus keleriems metams l ieka tušti. Tad verta pagalvoti apie naują kambario paskirtį. Sienas pakeitus naujais tapetais, pertraukus seną lovą nauju gobelenu,galite pakabinti keletą naujų paveikslų bei padėti jaukumo suteikiančių aksesuarų – Jūsų kambarys pasikeis neatpažįstamai ir taps universalia erdve grįžtantiems vaikams ar užsukusiems svečiams.  

Vonios kambarys

Dauguma žmonių mano, kad atsinaujinti vonios kambarį yra be galo sunku ir brangu, nes reikia keisti santechnikos prietaisus ar mušti senas plyteles, tačiau jei Jums viskas tinka, tik trūksta kitos nuotaikos, galbūt užtenka pakeisti tik kelis vonios kambaryje esančius aksesuarus. Pavyzdžiui, jei Jums nusibodo Jūsų klozetas, galite pakeisti jo dangtį kita spalva. Puikiai nuotaiką pagyvinsite pakabinus nestandartinės formos veidrodį, patiesę naujus vonios kilimėlius bei atsinaujinus kitus mažus vonios kambaryje esančius aksesuarus. Neinvestuodami į didelį remontą, galėsite džiaugtis nauja nuotaika savo vonios kambaryje.

Nuotraukos: www.pinterest.com

  • Dalintis!