Atskirų zonų projektavimas esamoje namų erdvėje: Butai ir gyvenamieji namai

Nesvarbu, ar gyvenate jaukiame bute, ar erdviame name, atskirų zonų kūrimas gyvenamojoje erdvėje gali stipriai pakeisti erdvės funkcionalumą ir estetiką. Pasitinkant besikeičiančius metų laikus, tai puikus metas paanalizuoti naujoviškus interjero dizaino patarimus, atitinkančius unikalią butų ir namų dinamiką. Šiame straipsnyje gilinsimės į zonavimo meną ir pateiksime vertingų įžvalgų, tinkančių abiejų tipų gyvenamosioms patalpoms.

Zonų kūrimas butuose: kaip maksimaliai išnaudoti ribotą erdvę

Daugiafunkciniai baldai
Bute vietos yra labai mažai. Rinkitės įvairios paskirties transformuojamus baldus, pavyzdžiui, lovą spintoje arba sulankstomą valgomojo stalą. Taip galėsite sklandžiai pereiti iš svetainės į valgomojo ar miegamojo zonas, nesugadindami bendro namų stiliaus.

Vertikali spinta
Išnaudokite vertikalią sienų erdvę naudodami aukštas įvairaus gylio lentynas, stumdomas dureles, įvairios formos atviras lentynas ar ant sienos kabinamas spinteles. Taip suteiksite kambariui ne tik  žaismingumo, bet ir turėsite kur susidėti daiktus. Grindys lieka laisvos, todėl jūsų butas atrodys erdvesnis, o suformuotos atskiros kambario erdvės atrodys stilingai.

Vizualiniai skirtukai
Naudokite kilimėlius, užuolaidas ar skirtingas sienų dangas, kad vizualiai išskirtumėte  skirtingas zonas. Taip sukuriama atskirų erdvių iliuzija, nereikalaujanti stacionarių pertvarų.

 

produktyvaus namu biuro kurimas jusu organizuotos darbo vietos vadovasInterjeras Subtili minimalistika

 

Apšvietimo magija
Koncentruotas apšvietimas gali veiksmingai apibrėžti zonas. Pakabinami šviestuvai virš valgomojo stalo, grindų lempos skaitymo kampe ir kryptingas apšvietimas darbo vietoje užtikrina, kad kiekvienoje zonoje vyrautų savita atmosfera.

Minimalistinė estetika
Spalvų paletė turėtų būti nuosekli visame bute, kad būtų išlaikytas vientisas stilius. Minimalistinis dizainas su tvarkingais paviršiais ir supaprastintais baldais padeda sukurti harmoningą ryšį tarp zonų.

Zonų kūrimas namuose: maksimalus erdvumas

Architektūriniai elementai
Namai dažnai turi architektūrinių elementų, kurie gali natūraliai apibrėžti zonas. Skirtingoms zonoms atskirti naudokite kolonas, arkas ar lubų aukščio reljefą.

Atviros lentynos
Didelėse erdvėse atviros lentynos gali būti kūrybiškas būdas atskirti zonas. Knygų lentyna arba pertvara su atviromis lentynomis gali veikti kaip kambario pertvara ir kartu suteikti vietos daiktų susidėjimui bei eksponavimui.

Kambariui pritaikytas dekoras
Pritaikykite kiekvienos zonos dekorą pagal jo paskirtį. Įkomponuokite išskirtinės formos valgomojo stalą su kėdėmis ir suoliuku, jaukų skaitymo kampelį sukurkite pastatę pliušinį krėslą, kilimėlį ir toršerą, o namų biurą sukurkite naudojant stilingą šviestuvą su erdviu rašomuoju stalu. Taip kiekvienai zonai suteiksite charakterio ir funkcionalumo.

 

produktyvaus namu biuro kurimas jusu organizuotos darbo vietos vadovas 4Interjeras Rami harmonija

 

Kilimai
Dideli kilimai puikiai tinka atvirai erdvei, kuomet norisi padalinti patalpą. Po valgomojo stalu naudokite išraiškingą kilimą, svetainėje – minkštą kilimą, o vaikų žaidimų zonoje ryškių raštų ar spalvų kilimą.

Biofiliniai akcentai
Kai namuose daugėja lauko erdvės, įneškite į vidų gamtos elementų. Sukurkite botanikos kampelį su dideliais vazoniniais augalais arba terasoje suprojektuokite poilsio zoną. Šie natūralūs elementai apibrėžia unikalias zonas ir padidina bendrą patrauklumą.

Butų ir namų palyginimas

Butuose puikiai išnaudojamas kiekvienas erdvės centimetras, todėl prireikia kūrybiškų idėjų, kaip išnaudoti kuo daugiau vietos jos dar labiau nesumažinant. Namuose galima prabangiai išsiskirti architektūriniu požiūriu ir turėti didesnes, labiau specializuotas erdves. Butai reikalauja išradingumo, o namai – universalumo. Labai svarbu išnaudoti savo gyvenamosios vietos privalumus ir įgyvendinti šiuos dizaino patarimus, kad sukurtumėte erdves, kurios iš tiesų atitiktų jūsų gyvenimo būdą.

Projektuojant atskiras zonas savo gyvenamojoje erdvėje, nesvarbu, ar tai būtų butas, ar gyvenamasis namas, reikia apgalvotai derinti funkcionalumą ir estetiką. Butuose klesti išradingi erdvės taupymo sprendimai, o namai džiugina erdvumu ir architektūrinėmis galimybėmis. Išnaudodami specifinius kiekvienos gyvenamosios vietos privalumus, galite sukurti zonas, kurios ne tik pagerins organizuotumą, bet ir pakels bendrą namų atmosferą. 

 

Skaitykite daugiau:





  • Dalintis!